Mylėti save – mylėti kitus

love yourself
“Mylėk save tiek, kad gyventum sveiką gyvenimo būdą.”
Ką reiškia mylėti save?
Mylėti save reiškia iš tikrųjų rūpintis savimi – savo gyvenimo kokybe. Mylėti save reiškia daryti viską, kad jaustis laimingesniu, suvokiant tai, kad tik jaučiantis laimingesniu pačiam, sudarome sąlygas geriau jaustis ir kitiems – esantiems aplink mus.

Kokiu būdu padedame sau ir kitiems? Kodėl svarbu mylėti save?
Kuomet atsipalaiduojame ir gerai jaučiamės, būname kantresni, tolerantiškesni, lankstesni ir kūrybiškesni, tiek sau, tiek kitiems, tad atitinkamai elgiamės net ir sudėtingose situacijose ar susidūrę su sunkumais.
Ką reiškia jaustis laimingu?
Tai – gebėjimas džiaugtis, pasitenkinti ir vertinti tai, ką turime, ir ką išgyvename dabartiniu momentu. Tai – gebėjimas mąstyti konstruktyviai – sunkumuose matant galimybes ugdyti save, o gražiose ir maloniose gyvenimo akimirkose gebėjimas jomis džiaugtis ir dalintis. Tai – vidinių savo resursų suvokimas ir gebėjimas jais pasinaudoti.
Koks yra sveikas gyvenimo būdas?
Gyventi atsižvelgiant į realius savo poreikius. Būti sąmoningu savo gyvenimo atžvilgiu.
Kokie yra realūs mūsų poreikiai?
Kūnui ir gyvybinei energijai – tinkamas maistas bei jo kiekis, suderintas dienos ritmas, mankšta, poilsis, veikla…; Kokybiškos gyvenimo sąlygos – tinkamas būstas, tinkama aplinka, bazinių poreikių patenkinimas.
Protui – konstruktyvus mąstymas, gebėjimų ugdymas, prioritetų nusistatymas, poilsis. Gyvenimo tikslo įžvelgimas. Prasminga, mylima veikla.
Emocijoms – gebėjimas jas priimti, įžvelgti jas sukeliančias priežastis ir jų valdymo įgūdžiai. Mylėti ir jaustis mylimu. Vidinis saugumas ir pasitikėjimas.
Kaip išsiugdyti sąmoningumą savo gyvenimo ir realių savo poreikių atžvilgiu?
Analizės, jogos, meditacijos ir “darbo su savimi” taikant įvairius terapinius ir saviugdos metodus pagalba. Savęs pažinimas ir pamilimas tai – kelionė, vedanti iš automatiško gyvenimo būdo į sąmoningą savo gyvenimo kūrimą, iš aukos pozicijos – į galios poziciją, iš egzistavimo – į gyvenimą…
Daugiau apie saviugdos ir sveikatingumo metodus skaitykite kituose šio tinklalapio puslapiuose.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *