4 būdai būti laiminga moterimi

1506244778922

Taigi, toliau tęskime moterims skirtas temas, padedančias atrasti moteriškos prigimties turtingumą ir potencialą.

Paradoksalu, bet paprastai esame auklėjamos, kad mūsų asmeninė laimė nėra jau tokia svarbi, kad moteriai yra svarbiau rūpintis kitais ir nuolat pirmiausiai patenkinti savo šeimą, o jau tada, jei lieka laiko ir galimybių, skirti dėmesio sau. Tačiau, jei iš tikrųjų apie tai susimąstome, užduodame sau klausimą: kas yra natūraliau – pačiai pasirūpinti savo gera savijauta ir rūpintis kitais iš savo pilnatviškos būsenos ar, save pamiršus, begalinės valios pastangomis, skirti visą savo laiką ir dėmesį kitiems, kol, galų gale, save nualiname ir prarandame sveikatą bei nebepajėgiame pasirūpinti niekuo? Juk kuo laimingesnės jaučiamės pačios, tuo geriau su mumis jaučiasi ir mūsų šeima, draugai, kolegos, nes sklandesniais tampa visi mūsų tarpusavio santykiai. Tad pažvelkime, kokie 4 dalykai padedame mums jaustis laimingesnėmis moterimis.

  1. Atpažink ir pasirūpink savo poreikiais. Pradžioje tai gali būti nelengva, nes nesame pratę įsiklausyti į save ir atpažinti savo poreikius. Juk nuolat veikiame pagal “reikia”, “turėčiau”, “to iš manęs tikisi” komandas. Mūsų poreikiai neretai mums pasirodo esantys paprasčiausios užgaidos ar norai. Tačiau, jei esame nepatenkintos ir pervargę, prislėgtos, jei nuolat jaučiame jėgų, džiaugsmo ir entuziazmo stygių, tai – akivaizdūs ženklai, kad nepatenkiname savo poreikių. Užduokime sau klausimus: “Ko aš dabar norėčiau? Ko man dabar reikėtų, kad pasijusčiau patenkinta ir susigrąžinčiau savo vidinę pusiausvyrą?”
  2.  Dažniau sakyk “NE”Skirti laiko sau – gerbti save ir savo poreikius. Tačiau, ar pastebite, kaip susidėliojame savo dienotvarkę kiek atliekame dalykų, kurie “suryja” visą mūsų laiką ir energiją? Atrasdamos, kam sakome “TAIP”, nors viduje jaučiame nenorą ir pasipriešinimą arba nuovargį, galime pamažu pratinti save prie natūralios prioritetų atrankos, kuri sukurs laiko tam, kam norėsime jo skirti pačios. Prisimenate, kaip lėktuve prieš skrydį stiuardesės įspėja, kad prieš uždėdamos deguonies kaukę šalia esantiems žmonėms, pirmiausiai turime užsidėti ją pačios? Juk nepasirūpinę savimi vargiai galime adekvačiai pasirūpinti kuo nors kitu. Kam sakau “TAIP”, manydama, kad TURĖČIAU tai daryti? Kam noriu ir galiu pasakyti “NE”, nes jaučiu, kad tai man nenaudinga, nereikalinga/žalinga? Ką aš iš tikrųjų noriu daryti, nes tai man svarbu/ reikalinga/ malonu/ mane įkvepia ir motyvuoja/ padeda išreikšti save ir panaudoti savo gebėjimus?
  3. Sek savo džiaugsmu. Moteris instinktyviai yra linkusi globoti, rūpintis, reikšti savo švelnumą ir rodyti dėmesį savo artimiesiems. Tad, jei iš visų teigiamų savo savybių skirsime daugiausiai dėmesio savo džiaugsmui, visa kita vyks tarsi savaime, nes jausimės pilnatviškos ir dalinsimės savo dėmesiu, meile ir pagalba bei rūpesčiu visiškai natūraliai ir spontaniškai. Priešingu atveju, mes nuolat skundžiamės dėl savo nepasitenkinimo ir reikalaujame, kad kitas žmogus kažkokiu būdu šį mūsų “alkį” užpildytų. Tačiau, paklausę savęs, ko mums dabar trūksta, ko trokštame ir “negauname”, dėl ko skundžiamės, atrandame, kad tai – tiesiog mūsų pačių negebėjimas patenkinti savo poreikius. O savo poreikius galime patenkinti tik mes pačios, suvokdamos, kad laiminga moteris – galinga moteris. Nes mūsų laimė – didžiausia dovana pasauliui. Tad kas mane daro laiminga? Kas man teikia džiaugsmo mano gyvenime, santykiuose, veiklose, pomėgiuose? Kaip galiu patirti daugiau džiaugsmo savo gyvenime? Ką galiu sau leisti, kas man suteiktų džiaugsmo?   
  4. Pajusk savo kūną. Vidinė mūsų kritikė, kuri nuolat “vanoja” mus nepasitenkinimo ir nesibaigiančių reikalavimų “botagais”, gyvena mūsų prote. Tad paprasčiausias būdas ją nutildyti – sutelkti dėmesį į savo kūną. Mūsų kūnas yra natūrali džiaugsmo ir malonumo erdvė. Kuomet jį giliai pajuntame, atsiranda natūralus noras pajudėti, pasitempti, pajudinti galvą ir pečius, pasimasažuoti įtemptas kūno vietas, pašokti, lėčiau ar sparčiau paėjėti, giliai įkvėpti ir iškvėpti bei pajusti atsipalaidavimą. O kartais pakanka tiesiog sutekti dėmesį į savo pėdas ar rankas ir pajusti, kaip gera ir ramu yra tiesiog būti ir jas jausti. Tai – paprastas būdas, padedantis perkeisti savo būseną, tiesiog perkeliant savo dėmesį iš proto į kūną, ko pasėkoje, nusiraminame, įsižeminame ir išgyvename vidinę pusiausvyrą.

Parengta remiantis Laurie Ann King “4 ways to be a happier woman”

2 thoughts on “4 būdai būti laiminga moterimi”

  1. Man labiausiai patiko teiginys:”laiminga moteris = galinga moteris”, visada pasirašydavau “laiminga moteris”, dabar žinau, kad tai tas pats, kas būti galingai.Ačiū,Ugne už pasidalintas idėjas!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *