Keliavimo nauda + Prevencija “duobei” po kelionės

Foto: Ugnė & Soufiane
Akchour, “Prarastas Rojus”, Marokas, 2019

Dažniausiai žmonės sakosi tiesiog mėgstantys keliauti arba ne. Keliaujame dėl įvairių priežasčių: vedini smalsumo ir naujų potyrių, noro pailsėti, nes “pigu”, nes “viskas įskaičiuota”… 🙂 Po kelionės grįžtame visokie: kas patenkinti ir pailsėję, kas nusivylę, kas įkvėpti, kas liūdni, nes tenka grįžti į įprastą rutiną… Yra ir tokių, kurie net ir norėdami keliauti, kelionės atsisako vien dėl to, kad grįžus nereikėtų išgyventi emocinės “duobės”, kuomet po įkvėpimo, entuziazmo, nuotykių grįžtame į “pilką, nuobodžią, įprastų iššūkių kupiną kasdienybę”. 

Tačiau retai kada skiriame dėmesio ir susimąstome apie priežastis, kodėl keliavimas mums, vis dėlto, yra svarbus ir kuo jis gali būti mums naudingas ne tik bekeliaujant, tačiau ir grįžus po kelionės. Juk keliavimas keliavimui nelygus, todėl taip skirtingai mes ir reaguojame bei jaučiamės.

Esminė kokybiško keliavimo sąlyga yra “SĄMONINGAS KELIAVIMAS”. Kas tai yra? 

 1. Tai – keliavimas su atviro, smalsaus tyrinėtojo nuostata, leidžiantis į kelionę be išankstinių įsitikinimų, lūkesčių ir įpročių,
 2. Tai – gebėjimas prisitaikyti prie kelionės sąlygų ir aplinkybių, visose situacijose įžvelgiant kažką sau naudingo arba įdomaus,
 3. Tai – leidimas sau peržengti baimės ir vidinio diskomforto ribas, tiek, kiek to vidujai norisi,
 4. Tai – nuostata kelionės metu išlaikyti pozityvų mąstymą ir gerą nuotaiką,
 5. Tai – savo pojūčių aktyvavimas, kad patirti, išgyventi, išjausti tai, ką kelionė siūlo,
 6. Tai – bendravimas ir aktyvus mokymasis įdomių bei naudingų dalykų.

Tai, kad sąmoningas keliavimas yra ilgalaikė investicija į save ir perkeičianti patirtis, įrodo visa eilė priežasčių:

 • Keliavimas yra ugdantis procesas:

Keliaudami “atviru protu” mes patiriame, sužinome, išmokstame naujų dalykų ir tai tampa aktyviu procesu, kuris mus įvairiopai praturtina. Keliavimas kaip pažinimo procesas teigiamai veikia mūsų mąstyseną bei aktyvuoja įvairias smegenų sritis. Iškeliavus iš namų – anapus įprastos aplinkos, rutinos, įpročių, svarbu sąmoningai “pajungti” pažinimo mechanizmą. Vietoje išankstinių lūkesčių ir “patinka”/”nepatinka” sąmoningai pradėkime žvelgti į naują aplinką tyrėjo, siekiančio pažinti tai, kas jį tuo metu supa, akimis. Tuomet, gyvas kitos aplinkos, kultūros, kalbos ir veiklos patyrimas padės aktyvuoti nervų sistemą, kurti naujas neuronų jungtis, plėsti požiūrį ir, tokiu būdu, treniruoti savo smegenis. Prie įprastos rutinos pripratę smegenys aptingsta ir mūsų mąstymas tampa nelankstus, užstringame įprastuose mąstymo modeliuose, kurie praranda kūrybiškumą ir ilgainiui pradeda nebeteikti pasitenkinimo, atveda į išsekimą ir aklavietę. Tam, kad galėtume išlikti gyvybingi, kūrybiški, efektyvūs savo gyvenime, mums svarbu iškeliauti iš savo įprastos aplinkos pasijungus vidinį pažinimo, smalsumo, atotrūkio nuo įprastos aplinkos režimą. Tai veda į naują įkvėpimą, jėgų atstatymą, platesnę perspektyvą su daugiau inovatyvių – nestandartinių galimybių.

 • Keliavimas skatina aktyvų požiūrį į gyvenimą: 

Tam, kad leistis į kelionę, imamės veiksmo. Mes apsisprendžiame kur, su kuo, kada ir kokiomis sąlygomis keliausime; tuomet ruošiamės kelionei ir leidžiamės į kelią. Vietoje to, kad savo svajones ir planus išgyventume tik savo fantazijose, “nurašydami” juos kaip neįmanomus ir tinkamus tik pasvajoti, mes darome konkrečius veiksmus, kurie paremti aiškiais sprendimais ir veda į norimą rezultatą. Tai padeda mums būti aktyvesniems ir drąsesniems taip pat ir savo kasdieniame gyvenime: įvesti rizikos elemento, kuris veda į augimą ir naujoves; ryžtingiau priimti sprendimus; aiškiau planuoti savo veiklas.

 • Keliavimas tai – prevencija stresui: 

Užsidarius savame “šiltnamyje” ar “burbule”, sudarytame iš rutininių veiksmų ir įprastų gyvenimo aplinkybių, mes susiauriname savo mąstymą ir požiūrį tiek, kad tampame smulkmeniškais ir sureikšminame gausybę dalykų, nešančių mums nepasitenkinimą. Dėmesys nuolat krypsta į tariamą stygių, į tai, “kas nepatinka/erzina/nemalonu”. Tarytum jaučiamės nuolat “alkani” kažko, ko “neturime”, kas “dar ne taip”, “ko trūksta, kad galėčiau…”, “ką privalau dayti ar ko negaliu daryti, nes…”. Pasąmonėje susikuriame siaubo, pykčio, kaltės, gėdos… “kambarį”, kuris sistemingai gamina dideles streso dozes. Tai veda į nemigą, emocinį išsekimą, depresiją ir kitas ūmias problemas. Sąmoningai keliaudami ir plėsdami savo išorinius horizontus, plečiame ir vidines realybės suvokimo ribas. Atsitraukę nuo savo iššūkių ir problemų, pamatome jų sąlygiškumą ir dažnai – nereikšmingumą globalesniame gyvenimo kontekste. Pamatome kitokias realybes ir gyvenimo sąlygas, susipažįstame su kitais žmonėmis, bendraujame, tyrinėjame, stebime ir patiriame įvairiausias įžvalgas. Pasaulis atsiveria prieš mūsų akis su visa savo įvairove. Tai keičia požiūrį ir atneša dėkingumą už turimus vidinius ir išorinius resursus bei didesnį atsipalaidavimą. 

 • Keliavimas – gilesnis savęs pažinimas ir įsiklausymas į save: 

Sąmoningai keliaujant mes natūraliai patiriame gilesnį kontaktą su savimi. Atitrūkę nuo savo šeimos, pažįstamų rato, namų, darbo, įprasto laisvalaikio leidimo būdo, turime galimybę patirti save kitaip. Juk sukdamiesi savo įpročių rate retai kada sudarome sau galimybes patyrinėti save atidžiau, atrasti savo asmenybės ir vertybių pokyčius, kurie neišvengiamai vyksta mūsų gyvenimo tėkmės ir išgyvenamų patirčių pasekoje. Kelionė – tai sąlygos atnaujinti savo žinias apie save patį, leistis į pojūčius ir sąmoningai stebėti jų poveikį sau, prisiminti ar pažnti tai, kas užmiršta ar neatrasta… Sakoma, kad po svarbios ir giliai išgyventos kelionės tampi kitu žmogumi. Iš išorės to dažniausiai nesimato (nebent pakeičiame ką nors savo išvaizdoje ;), tačiau vidiniai pokyčiai būna išgyvenami tikrai akivaizdžiai, kiekvienam savaip: kaip vidinė branda, didesnė išmintis, gilesnis atsipalaidavimas, stiprus įkvėpimas, ramybė ir aiškumas, vidinės erdvės ir laisvės pojūtis, drąsa ir ryžtas, džiaugsmas ir entuziazmas… Tai kiekvienas atrasite asmeniškai. 🙂 

 • Keliavimas kartu augina bendrumo pojūtį, stiprina santykius

Sąmoningas keliavimas kartu suartina, padeda išgyventi vienybę, bendrumą, žmogišką šilumą, nuoširdų santykį. Bendrauti tampa paprasta, smagu, įdomu, miela. Atėjus laikui išsiskirti jaučiamės apdovanoti ir ima graudulys, nes buvo tikrai labai gera. Nes iš svetimų ar nutolusių, tapome savais ir brangiais. Yra draugysčių, kurios prasidėję kelionėje tampa ilgalaikėmis. Yra susitikimų, kurie išlieka atmintyje visą gyvenimą…

 • Keliavimas aktyvuoja pojūčius

Sąmoningas keliavimas padeda labiau ir giliau išjausti dabarties akimirką. Juk patirti, grožėtis, mėgautis galime tik čia ir tik dabar. Kelionėje mūsų pojūčiai paaštrėja, atverdami spalvų, įkvepiančių vaizdų, skonių, kvapų, prisilietimo teikiamų patirčių, garsų pasaulį. Juo labiau leidžiame sau tiesiog “pasinerti” į tai, ką patiriame ir išgyvename, juo intensyvesnė patirties kokybė ir išliekamoji vertė. Malonūs pojūčiai padeda atsipalaiduoti ir savo organizme prisigaminti laimės hormonų. 🙂 Bet kada vėliau, prisiminus šiuos pojūčius, galime vėl atgaivinti tai, ką tuomet išgyvenome ir dar kartą tai patirti, tokiu būdu, pagerindami savo nuotaiką ir savijautą.

Po turtingos patirtimis ir kokybiškai išgyventos kelionės gera grįžti namo. Nes jaučiamės parsivežę neįkainojamą turtą. Dar ilgai po kelionės galime šypsotis prisiminus visa tai, kas buvo patirta, žvelgiant fotografijas vėl gyvai išgyventi savo atradimus, pojūčius, pasakoti savo artimiesiems ir draugams apie įspūdžius ir nuotykius. 

Po Balandžio mėnesį jūsų laukiančios kelionės į Maroką, šalia visų minėtų jos privalumų, pozityvų jos poveikį sau dar šimteriopai sustiprinsite  informacija, susijusia su neuromokslų metodais savo savijautos gerinimui. Suderinę kelionės malonumus su seminaro žiniomis ir praktinėmis užduotimis, grįšite dar ir pasipildę praktiškais metodais, kuriuos galėsite taikyti kur bebūtumėte. Tai – paprastų ir veiksmingų įrankių rinkinys, kuris nepaliaus jus stebinti kiekvienąkart, kai juos aktyviai taikysite savo gyvenime. Juk kiekvienas, net ir pats kokybiškiausias bei nuostabiausias įrankis naudingas tik tiek, kiek mes jį naudojame.

ŠIANDIEN – IKI 00:00 VALANDOS – YRA PASKUTINĖ DIENA, KADA GALITE REGISTRUOTIS KELIONEI SU SEMINARO PROGRAMA PAČIOMIS PALANKIAUSIOMIS SĄLYGOMIS.

 NUO RYTOJAUS:

 • KELIONĖS KAINA BRANGSTA, 
 • LĖKTUVO BILIETŲ ĮSIGIJIMU TURĖSITE PASIRŪPINTI PATYS,
 • PRARASITE GALIMYBĘ GAUTI DOVANĄ – 1 VAL. KOUČINGO/PSICHOTERAPIJOS/MINDFULNESS ASMENINĘ SESIJĄ TIESIOGIAI ARBA ONLINE.

Informacija apie registravimosi sąlygas: ugne@ugnemi.com, +3706507986

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *