“Ikigai” principas mano gyvenime arba 2020-ųjų įkvėpimo pagauta :)

Foto: Soufiane el Bouhali, Assilah, Marokas, 2019

Žengiant į Vasarį, kurio pabaigoje manęs laukia 41-asis mano gimtadienis, pajutau norinti su jumis pasidalinti savo pajautomis ir įžvalgomis, būdama iš anksto dėkinga už jūsų laiką ir dėmesį skiriamą mano rašiniams.

Šie – 2020 metai man tikrai ypatingi. Po sunkių 2019-ųjų išmėginimų ir iššūkių atkeliavau į laiką, kuomet su didžiule energija ir entuziazmu atsidaviau naujų projektų, sumanymų, bendradarbiavimų ir paslaugų kūrimui bei įgyvendinimui, pasitelkdama visą savo daugiau nei dešimtmetį kauptą patirtį ir žinias.

Mano kelias nėra lengvas ar paprastas, kaip gali iš šono pasirodyti. Jis pagrįstas tikėjimu, kad tai, kas esu ir, ką darau turi būti maksimaliai nuoširdu, tikra ir kokybiška. Tame turi būti mano dvasia. Nuolatinė akistata ir darbas su savimi, pastovus savų intencijų išgryninimas, nuolatinis žinių kaupimas ir kūrybinis procesas, kuriant autorinius renginius, papildant savo teikiamų asmeninių paslaugų galimybes… Tai – gyvenimas be kompromisų atsidavus tam, kuo tikiu. Kai kam toks gyvenimas atrodo nepakeliamai sunkus ir iššaukiantis, tačiau man asmeniškai nepakeliama yra nemylima, beprasmė, automatiška veikla vien dėl tariamo saugumo, “dėl pinigų”, “dėl vardo”, “dėl to, kad kažkam kažką įrodyti”…

Kuo tolyn, tuo labiau tai skatina susidėlioti prioritetus, atsirinkti, kam naudoti savo laiką ir skirti dėmesį, o ko atsisakyti, ką paleisti, net jei tai ir atrodo gąsdinančiai… Tai įpareigoja atsisakyti bereikalingos informacijos, beprasmių užsiėmimų, nenuoširdžių veiklų ar paslaugų, į kurias negaliu sudėti visos savęs. Tai reikalauja aiškumo, drąsos, pasitikėjimo ir nuolatinių žingsnių pirmyn. To, kuo tikiu ir kaip gyvenu rezultatas – patenkinti, įkvėpti, nustebinti klientai, patiriantys gilias vidines transformacijas savo viduje ir savo gyvenime. Kad tai įvyktų, jiems tereikia motyvacijos, pasitikėjimo ir darbo kartu su manimi.   

Neseniai perskaičiau apie japonų principą, vadinamą “Ikigai”, kuris tarsi įžodino tai, kuo remiuosi ir tikiu bei veikiu savo gyvenime.  “Ikigai” yra japonų kalbos žodis, reiškiantis “gyvenimo malonumus ir prasmę”. Jis susideda iš “iki” (gyventi) ir “gai” (priežastis). 

Japonų kalboje “ikigai” yra vartojamas įvairiuose kontekstuose ir gali būti taikomas tiek mažiems kasdieniams dalykams, tiek dideliems tikslams bei pasiekimams apibūdinti. “Ikigai” suteikia gyvenimui prasmę, taip pat ištvermės ir jėgų, siekti savo tikslo.

Ken Mogi
 • Tai – bekompromisis atsidavimas tam, kuo tiki ir ką darai. 
 • Tai – dėmesys smulkmenoms ir pačiam procesui, o ne vien tik rezultatui;
 • Tai – džiaugimasis mažais dalykais;
 • Tai – darnos ir tvarumo siekis; 
 • Tai – kokybės paieškos ir nuolatinis sąmoningas savo motyvacijos aktyvavimas kasdienėje veikloje;
 • Tai – kūryba ir disciplina, pradedant nuo mažų dalykų;
 • Tai – priežastis, skatinanti keltis rytais;
 • Tai – tavo asmeninė vizija, pranokstanti tavo paties ribas ir besiremianti intencija pasitarnauti kitiems savo unikaliu būdu, remiantis savo talentais ir dovanomis bei nuolatiniu jų ugdymu ir įgyvendinimu.    

Ikigai skatina nepaliaujamai siekti kokybės, įsiklausant į savo vidinį balsą. Jo vedini žmonės kuria tai, kas “netinka plačiajai rinkai ir nėra lengvai suprantama plačiajai visuomenei. Šiame kelyje pats turi save padrąsinti ir paskatinti, ypač pirmosiomis dienomis, kai dar reikia, kad žmonės pastebėtų tavo pastangas.”  (Ken Mogi “Mažoji Ikigai knyga”, Jotema, 2017)  

Jotema, 2018

Vieni žmonės atranda savo “ikigai” anksčiau, kiti – vėliau. Tačiau dažniausiai tai įvyksta išgyvenus tam tikrus iššūkius, ieškojimus ir vidines dramas. Net ir atradus, turime sukaupti drąsą “perlipti vidinį baimės slenkstį” ir atsiduoti savo pašaukimui. Šis sprendimas turi savo kainą, kaip ir viskas mūsų gyvenime. Tačiau nuostabu tai, kad paleidžiant tai, kas jau nebeveiksminga, nebeneša džiaugsmo, įkvėpimo ir naudos, išlaikius tylos ir naujos pradžios sunkumų išmėginimą, patikrinantį ar apsisprendimas yra tikras, ateina “tekantis”, aktyvus metas, kada veiklos tarytum įgauna pagreitį. Mano gyvenime šis metas atėjo būtent dabar. Tad, kartu su jumis, galiu pasidžiaugti nuostabiu savo gyvenimo etapu, kuris formuoja tai, į ką sudėta mano dvasia:

 •  Naujasis mano ir antrosios mano pusės – Soufiane projektas “Kelionė į Maroką su programa – Savo pasakos pėdsakais” 2020.04.18-25, davė savo vaisius – keliautojų į magiškąjį Maroką pavasarinė grupelė jau pilnai susirinkusi.  

Rudeniui netrukus pradėsime rinkti naują grupę, tad, kadangi grupelė renkama jauki ir maža, kam norisi keliauti su mumis kartu ir bekeliaujant dar ir pažinti nuostabius savipagalbos bei savęs pastiprinimo metodus, sekite naujienas ir rašykite man laišką.  

 • 2020.01.30 “Savaitės” žurnale išėjo mūsų su Dalia Alekne kartu parengtas straipsnis apie unikalų psichoterapinį metodą “Gimimo psichodrama”.
 •  Įsibėgėjo mūsų bendradarbiavimo projektas kartu su kolege dailės terapeute Sigita Kupčiūniene, teikiant asmenines gimimo psichodramos sesijas bei ruošiant jums naują seminarą Kaune Vasario mėnesio pabaigoje.
 • Lietuvaičiams, gyvenantiems užsienyje, teikiu psichoterapijos ir koučingo paslaugas bei vedu asmeninius kursus nuotoliniu būdu: Skype/ Messenger/ Google talk;
 • Teikiu asmenines konsultacijas nuotoliniu būdu (Skype/ Messenger/ Google talk) taip pat ir portugalų bei anglų kalbomis;
 • Rengiu seminarus Kovo ir Gegužės mėnesiams, kurie bus kirti dvasingumo ir dvasinių praktikų, darbo su emocijomis bei kitoms temoms ir patyrimams, remiantis jūsų išsakytais pageidavimais ir poreikiais. (Informacija – netrukus). 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *