Netikėtas būdas priimti esminius sprendimus…

Ar jums teko pasijusti taip, lyg nebeliktų pasirinkimų, lyg gyvenimas atvestų į tokį “tašką” ir atsidurtumėte tokioje situacijoje, kur pasijuntate negalintys įtakoti savo gyvenimo aplinkybių?

Knygoje “Įveiktas nerimas/ Pirmiausia pabaisą paverskime gražuole” Sarah Wilson rašo:

KAI NETURI PASIRINKIMŲ
Turi tik vieną variantą. Pabūti ramiai. Liautis bandyti viską spręsti, koreguoti, ieškoti sprendimų aplink. Gyvenimas man jau anksčiau siuntė tokias žinutes, tačiau aš jų nesupratau. Iš pradžių tai buvo subtilios užuominos. Tačiau dabar man buvo tiesiog absurdiškai aiškiai pasakyta:“Negali judėti. Negali komunikuoti. Tegali sustoti, ilsėtis… Ir suartėti su savimi. Nebeturi iš ko rinktis.” Kai pagaliau pažvelgiau iš šios akivaizdžios perspektyvos, sustojau. Bent trumpam. Tuo metu man tai suteikė nepaprastą laisvės jausmą. Kai dabar atsiduriu situacijoje be pasirinkimų – tiksliau, kai ji man prikišamai parodoma – primenu sau: “Argi ne nuostabu!” ir su tikru palengvėjimu atsiduodu tuo metu mane supančioms keistoms aplinkybėms, nurodančioms, ką turiu daryti

Sarah Wilson

Kaip paradoksaliai tai beskambėtų, pirmuosius savo gyvenimo sprendimus priimame savo gyvenimo pradžioje. 

Priklausomai nuo mamos emocinės ir fizinės būsenos, gimdymo aplinkybių ir proceso, gimimo metu mumyse įvyksta tie esminiai pasąmonėje išsaugomi sprendimai: 

Kaip aš gyvensiu savo gyvenimą”; 

“Kokia bus man įprasta vidinė būsena, mano įprasta savijauta” 

Tokiu būdu susikuriame savo gyvenimo modelį ar “scenarijų”, tarytum pasirašome su savimi kontraktą, kuris vėliau mūsų gyvenimo bėgyje skatina dažniausiai mechaniškai – iš įpročio – daryti atitinkamus pasirinkimus. Pastarieji, kaip taisyklė, veda prie tų pačių problemų ir iššūkių, kol, galų gale, pasijuntame tarytum neturėtume jokios galios tam, kas su mumis vyksta, tarytum “būtume įsprausti į kampą”… Tarytum viduje veiktų kokia kompiuterio programa, sukurta tų pačių funkcijų atlikimui… Tarytum gyvenime suktųsi “sugedusios plokštelės” užsikirtusi melodija…

Kaip išeiti iš šios programos?

Netikėtas sprendimas yra įsiklausyti į save. Kaip gali priimti naujos kokybės sprendimą, kai nežinai, kokios yra tavosios vidinės programos priežastys ir kas sąlygoja jos veikimą? 

Kaip gali perorganizuoti savo vidinį pasąmonės turinį, įtakojantį tavo pasirinkimus, jei nežengi žingsnio savųjų tikrųjų poreikių linkui?Įsiklausymas į save prasideda nuo gilaus savęs pažinimo. Pokyčiai nevyksta be aktyvaus mūsų dalyvavimo juose. Jie yra gausybės mažų žingsnelių pasekmė – kryptingų žingsnelių savęs linkui. 

METODAI SĄMININGAM TIKRŲJŲ SPRENDIMŲ PRIĖMIMUI, KAI RENKIESI TAPTI AKTYVIU SAVO GYVENIMO IR SAVIJAUTOS KŪRĖJU:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *