Nauja pradžia – vienas žodis

Šis – unikalus karantino laikotarpis, kuris “privertė” sustoti ar stabtelėti, sudarė sąlygas išgyventi tiek daug visokeriopų vidinių procesų: išgąsčio, nerimo, pykčio, nuobodulio, bejėgiškumo… Tačiau, taip pat ir netikėtų įžvalgų bei pajautų apie naudą atradimo: naudos vertybių perdėliojimui, gamtai, santykiams, kitam laiko ir esminių poreikių suvokimui bei išjautimui…

Tai dar kartą parodė, kaip veikia posakis “lazda turi du galus” – kiekvienas mūsų gyvenimo (asmeniškai ir globaliai) įvykis turi 2 puses, kaip ir visa tai, kas egzistuoja gamtoje. Toks vidinės dramos išgyvenimas ir yra tikrosios asmeniškai įprasmintos Velykos, kuomet miršta tai, kas sena ir gimsta ar prisikelia kažkas naujo – nauja kokybė. Sąmoninga drama mūsų gyvenime yra būtina, ji verčia judėti, ieškoti, keistis, augti… Tad sveikinu visus su šiuo vidiniu pavasariu, kuris neišvengiamai, pagal gamtos dėsnius, po vidinės žiemos atnešė (ar dar neša) 🙂 naują pradžią. 

Tuo  pačiu, dalinuosi su jumis terapine/ugdomąja technika, vadinama “Vienas žodis”. Kai ją panaudosite, ji padės jums atrasti tai, kas jus asmeniškai įkvėps, palaikys, pastiprins ir ves į priekį bei padės auginti ir brandinti tai, kas jums asmeniškai svarbu būtent dabar… 

  • Atverk savo širdį – žvelk vidun:

Tai – paprasti žingsniai: stabtelėti nuo išorinio bėgimo ir klausti, susikaupti ir klausytis.

  • Atrask savo žodį – žvelk aukštyn:

Užduokite sau paprastus klausimus. Atsakymai į juos padės atrasti savo „kodėl“ ir sukurti galimų žodžių sąrašą. O tuomet atrasite savo vieną – svarbiausią žodį, kuris “kalba” asmeniškai jums.

Kas iš tikrųjų man svarbu ir reikalinga mano gyvenime dabar? Ką noriu savo gyvenime keisti ir kodėl?

Šis klausimas padeda atrasti akivaizdžius ir užslėptus dalykus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį. Čia ir prasideda galimų žodžių sąrašas (pvz: kartu, mylėk, atsiduok, centras, esu, ramiai, būk, drąsos, kelyje, pasitikėk, eik, gali, klausk, ačiū, dosnumas, galimybė, pusiausvyra, galiu, tikslas, noriu, paleidžiu, grožis, paprastumas, dovanoju, Dievas, erdvė, stiprybė, gyvybė, atsinaujink, progresas, lankstumas, sveikata, sąmoningas, stimulas, pokytis, artumas, atrask, mėgaukis, džiaukis, atsipalaiduok, priimk, tekėk, dabar, čia, susikaupimas, kryptis…)

Kas man trukdo patirti tai, kas iš tikrųjų svarbu ir reikalinga mano gyvenime?

Ką galiu daryti, kad pasiekčiau tai, kas iš tikrųjų man svarbu ir reikalinga mano gyvenime?

  • Sudarius žodžių sąrašą, tiesiog duokite sau laiko. Atsipalaidavę stebėkite, kokie „ženklai“ jus pasiekia kasdienybės tėkmėje per kitus žmones, skaitinius, kūrybą, veiklas… Nuolat išlaikykite intenciją atrasti savo žodį ir stebėkite.

Įgyvendink savo žodį – apsižvalgyk:

Šis žodis nuolat jums skleisis, kuo labiau jį taikysite visose savo gyvenimo srityse (dvasinėje, fizinėje, protinėje, komunikacinėje, emocinėje ir finansinėje) bei juo vadovausitės. Jis suteiks įkvėpimo ir jėgų, pripildys gyvenimą svarbių atradimų ir įžvalgų.

Technikos aprašymas parengtas pagal: D. Gordon, D. Britton, J. Page „Vienas žodis, kuris pakeis tavo gyvenimą“ , UAB Tobulėjimo projektai, 2016

Pilną technikos aprašymą galite gauti parašę el. laišką: ugne@ugnemi.com 

Mano žodis: “KARTU“. O koks jūsų?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *