Sutelkto proto meditacijos Mindfulness, Gydančios Tibeto Jogos Lu Jung, Tibeto Išminties kardo Tog Chod žinios yra paremtos Tibetietiško budizmo filosofija ir psichologija. Tačiau jas praktikuoti gali kas tik nori, nepriklausomai nuo religinių, filosofinių pažiūrų, lyties ar sveikatos būklės. Tai – itin gilūs ir veiksmingi saviugdos ir sveikatingumo metodai, prieinami kiekvienam, norinčiam save pažinti ir ugdyti.

Kas yra meditacija

Meditacija yra veiksmas – kuomet mes nuolat, pakartotinai telkiame savo protą į tam tikrą objektą ar koncepciją, sąvoką arba tai – nešališkas dalykų ar reiškinių stebėjimas. Tokiu būdu mes treniruojame savo protą, kad jis galėtų išlaikyti koncentraciją – susitelkimą kiek įmanoma ilgesnį laiko tarpą.

Kas yra mindfulness

 • Mūsų požiūris, kurį siekiame išsiugdyti. Nes jo pagalba gyvenimas tampa paprastesniu, natūralesniu ir mažiau dramatišku. Meditacijos praktikos artimiausias tikslasintegruoti meditatyvią proto būseną į kasdienį savo gyvenimą. Kiekviena akimirka gali būti meditacija. Ir kiekvienas veiksmas turi būti atliekamas sąmoningai. Visa, kas mums nutinka, gali būti meditacinės praktikos dalimi.
 • 4 sąmoningo susitelkimo aspektai: Kūno, jausmų ir pojūčių, proto ir sąmonės bei kalbos. Būti susitelkusiu – visiškai įsisąmoninti savo emocijas, mintis ir veiksmus čia ir dabar. Tuomet kiekvieną akimirką mes suvokiame, kokį poveikį mūsų veiksmai turės kitiems žmonėms ir aplinkai. Dingsta automatizmas. Mes prisiimame atsakomybę už savo gyvenimą bei gebame aiškiau regėti tai, kas vyksta su mumis ir aplink mus bei priimti adekvačiausius sprendimus.
 • Metodas, padedantis treniruoti savo protą, kad jis taptų patenkintu ir funkcionaliu – aišku, stabiliu, koncentruotu, paklusniu, lanksčiu, ir erdviu – anapus išankstinių įsitikinimų, kultūros, religijos, identiteto apribojimų.

Seminarai/ Kursai

Praktinis-teorinis seminaras “Įvadas į Mindfulness meditaciją”(3 val.)

Tai – įvadas, suteikiantis pagrindines žinias tiems, kas su meditacija susiduria pirmą kartą arba nedaug apie ją žino. Seminaro praktinė dalis skirta paprastos ir kasdieniam gyvenimo ritmui pritaikytos praktikos įsisavinimui.

Mindfulness meditacijos kursai (10 val.)

Tai – detalūs ir gilūs, tradicinėmis Tibetietiško Budizmo žiniomis pagrįsti mokymai, suteikiantys plačias žinias apie meditaciją. Juos gavau tiesiogiai iš Tibeto Lamos Tulku Lobsang, mokytojų ruošimo kursų metu.

Teorija:

 • Kas yra Mindfulness meditacija 
 • Meditacijos tipai ir tikslai 
 • Meditacijos būdai 
 • Proto prigimtis 
 • 9 meditacijos lygmenys
 • 4 tipų dėmesys
 • 5 meditacijos kliūtys
 • 8 priešnuodžiai 
 • 6 proto galios.

Praktika:

 • Pasiruošimas meditacijai
 • Meditacijos praktika (pozicija, kvėpavimas, objektai)
 • Meditacijos praktikos pritaikymas kasdieniam gyvenimui.

Užsakomieji seminarai įmonėms (2 – 3 val.)

Kaina derinama atsižvelgiant į dalyvių skaičių ir miestą bei vietą. Šalia pagrindinių meditacijos žinių ir praktikos, speciali dalis skirta tarpusavio santykiams ir darbo kokybei.

Gydanti Tibeto Joga “Lu Jong”

Tibetiečių kalboje “Lu” reiškia “kūnas“, o “Jong“ – “treniravimas” arba “transformavimas“. Tai – labai sena gydomoji praktika, kilusi iš Tantrajanos Tibetietiškojo Budizmo linijos ir neatsiejamai susijusi su Tibeto medicina. Ji žvelgia į žmogaus kūną kaip į saviugdos bei pokyčių priemonę.

Vakarų pasaulį ši ypatinga saviugdos ir sveikatingumo praktika pasiekė Tibeto Lamos Tulku Lobsang dėka, kuris yra Lu Jong renovatorius bei skleidėjas.

Paprasti, tačiau itin efektyvūs pratimai, suderinti su specialiomis kvėpavimo technikomis, padeda palaikyti ir gerinti visokeriopą žmogaus gerbūvį ir sveikatą:

 • Fizinis lygmuo: Palengvina stuburo, virškinimo, imuninės sistemos, kvėpavimo problemas; suteikia energijos, aktyvina hormonų gamybą organizme, jaunina, gerina koordinaciją;
 • Proto lygmuo: Nuramina protą ir ugdo sąmoningumą bei koncentraciją;
 • Emocinis lygmuo: Perkeičia trikdančias emocijas ir stimuliuoja vidinį komfortą, atjautą, ramybę ir džiaugsmą.
 • Tuo pačiu, atlikdami šią praktiką, ugdomės ir didesnį sąmoningumą savo kūno bei proto atžvilgiu, išmokdami juos pažinti ir valdyti.

Kiekvieną užsiėmimą sudaro:

 • Apšilimo pratimai,
 • “5 Elementų” pratimų grupės atlikimas,
 • Vienos iš kitų 3 pratimų grupių, skirtų: 5 kūno dalims, 5 pagrindiniams kūno organams bei 6 tipų susirgimams/ligoms, atlikimas,
 • Įvairios papildomos praktikos: tempiamieji pratimai / meditacija / kvėpavimo pratimai / atsipalaidavimo pratimai / masažas ir kt.

Lu Jong – tai meditacija judesyje, kuri apvalo, perkeičia, nuramina ir gydo, suteikdama sveikatą, energiją, emocinį ir protinį stabilumą bei aiškumą.

Tibeto Išminties Kardas “Tog Chod”

Tog Chod tai – galinga meditacija judesyje, ypač tinkama šiems laikams, kuomet nelengva susikaupti ir nurimti, kuomet dažnai kamuoja stresas, nerimas, baimės, vidinės sumaišties ir nesaugumo jausmas.

Šios praktikos kūrėjas – Tibeto Lama Tulku Lobsang Rinpočė, kuris suderino tradicinius Jaman vienuolių šokius bei Kalačakros judesius ir pritaikė praktiką šiems laikams ir moderniai visuomenei.

Tog Chod praktika susideda iš nesudėtingos judesių sekos, atliekamos naudojant kardą. Kardas – giliausios išminties simbolis, mokytojas, vedantis mus praktikos metu į vidinę transformaciją. Judesiai, suderinti su mantromis bei kvėpavimo technika padeda pyktį perkeisti į atjautą, baimę į drąsą ir ryžtą priimti reikalingus sprendimus, o tingumą – į valios jėgą. Susikaupimas ir galia, lydintys šią praktiką, padeda įveikti du pagrindinius proto kančių sukėlėjus – baimę ir lūkesčius bei išgyventi proto ramybės, aiškumo, erdvumo, o taip pat ir pasitikėjimo bei emocinės pusiausvyros būsenas. Palaipsniui, reguliarios praktikos dėka, praktikų metų išsiugdyti įgūdžiai persismelkia ir į kasdienį gyvenimą ir padeda sąmoningiau, drąsiau ir konstruktyviau tvarkytis net ir su sudėtingomis situacijomis bei santykiais.

Kiekvieną užsiėmimą sudaro:

 • Kūno ir proto paruošimas praktikai: apšilimo pratimai, mantros,
 • Pagrindinė Tog Chod praktika: 1,  2 ar 3 formos judesiai (Trukmė: 1.15 val.)
 • Praktikos užbaigimas: sėdimoji meditacija, tempiamieji pratimai ar kt. papildomos praktikos, mantros.

Tai – praktika, grąžinanti mus į esamą akimirką, kurioje drąsiai pasitinkame savo negatyvias emocijas ir, jas įveikę, įveikiame vienintelius savo priešus. Nukirtę savo egoizmą, atrandame erdvią, beribę ramybę, aiškumą, vidinę galią, išmintį ir meilę bei atjautą.

Nepasitiki savimi? Tau sunku priimti sprendimus? Jauti baimę? Jautiesi silpnas/a, nereikšmingas/a? Tau sunku atrasti savo gyvenimo tikslą? Nežinai kaip tvarkytis su savo pykčiu? Tog Chod praktika – būtent tau!

Asmeniniai užsiėmimai

Asmeniniai užsiėmimai suderinami Jums tinkamu laiku. Juose visas dėmesys skiriamas tik jums, detaliai išaiškinant bei padedant teisingai atlikti pagrindinę bei papildomas praktikas, atsakant į visus jūsų klausimus bei pasidalinant naudingais patarimais. Ši praktika itin efektyvi laikotarpiais, kuomet jaučiamės pasimetę, dirglūs, nepasitikintys savimi, kuomet trūksta ryžto konstruktyviems pokyčiams mūsų gyvenime įvykdyti.

Tik skirdami laiko sau, galime tinkamai pasirūpinti kitais.

Užsiėmimas porai (pagal pageidavimą, patogiu laiku)

Poroje ši galinga praktika įgyja ypatingą energiją, nes sukuria bendrą ritmą, padeda išmokti saugiai išreikšti sunkias emocijas, išsikrauti ir labiau pajusti vienas kitą. Džiaugiantis bendra praktika ir potyriais išgyvenami ypatingi momentai, stiprinantys tarpusavio ryšį ir gerinantys santykių kokybę.

Užsiėmimas šeimai/ draugams/ kolegoms

Jei norite maloniai nustebinti savo šeimynykščius, draugus ar kolegas, pakvieskite juos bendrai Tibeto Išminties Kardo “Tog Chod” praktikai. Bendras praktikos ritmas, bendras susikaupimo ir aiškumo bei vidinės galios išgyvenimas sustiprins jūsų draugystę ir praturtins tarpusavio santykius.

<<<<>>>>

* SVARBU: Gydančiosios Tibeto Jogos Lu Jong ir Tibeto Išminties Kardo Tog Chod mokytojus sertifikuoja Lama Tulku Lobsang Rinpoche ir Nangten Menlang International institutas, skirtas Tibeto medicinos ir kultūros išsaugojimui ir sklaidai. Visos Tibeto sveikatos ir saviugdos praktikos ir žinios yra autentiškos bei jų mokymas ir sklaida yra griežtai reglamentuojama, kad jos išlaikytų savo vertę, poveikį ir nebūtų iškreiptos. Todėl vesti renginius ir užsiėmimus gali tik specialiai tam paruošti ir sertifikuoti mokytojai.